Boşanmanın Eşiğinden Dönmüşlerdi: Sosyetik Çiftin 18 Maddelik Evlilik Sözleşmesi Ortaya Çıktı

İstanbul sosyetesinin ünlü çiftlerinden Baran Aras ve Elif İnci Aras ile ilgili geçtiğimiz yıl günlerce konuşulacak gelişmeler yaşanmıştı.

Elif İnci Aras, 13 yıllık eşi Baran Aras’tan boşanmak için mahkemeye başvurmuştu. Sabah yazarı Bülent Cankurt, çift hakkında kaleme aldığı yazısında “O zaman boşanmakta kararlı olduğunu söyleyen Elif Hanım’ın eşini affettiğini ve boşanma dilekçesini geri çektiğini öğrendim” ifadelerini kullanırken, iki ismin arasında yapılan evlilik sözleşmesine ilişkin çarpıcı detaylar aktardı.

“BOŞANMAKTAN EVLİLİK SÖZLEŞMESİ İLE VAZGEÇTİ”

Gazeteci Cankurt, konuya ilişkin kaleme aldığı yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Evliliklerini kurtarmalarına sevindim. Mutlulukları parmakla gösterilirken Elif Hanım’ın boşanmak için mahkemeye başvurması aklıma ‘üçüncü şahsı’ getirmişti.

Artık sebep neydi bilmiyorum ama bildiğim; Elif Hanım’ın evlilik sözleşmesi ile ikna olduğu. 18 maddeden oluştuğunu öğrendiğim sözleşmenin en çarpıcı maddesi ise, Baran Bey’in, Elif Hanım’ı aldatmayacağını kabul ve taahhüt etmesi.

“ALDATIRSA BEŞ PARASIZ KALACAK”

Aldattığı takdirde bütün mal varlığını, Elif Hanım’a devredeceği yazıyormuş sözleşmede. Bu maddeye göre ‘üçüncü şahıs’ tahminim doğru gibi gözükse de, umarım bundan sonra sorun yaşamazlar.

Bu arada Baran Aras, tek başına yurtdışına gidemeyecek ve şehirlerarası seyahatlerini günübirlik yapıp gece evine dönecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir